provide fake rolex. more information fairreplica.com. find here rolex replicas swiss made grade 1. directory https://www.watch-armani.com/. Under $100 https://www.watchesw.com/. right here caomegawatches. try this website www.computertagheuer.com. click here to read https://www.showbreitling.com/.

دیزل ژنراتور کامینز

تولید فروش دیزل ژنراتورهای کامینز در بهترین کیفیت توسط گروه صنعتی ماه نیرو با نیم قرن سابقه در تولید دیزل ژنراتور

امروزه “برق” جز جدایی ناپذیر از زندگی انسانهاست!  تصور زندگی بدون آن ناخوشایند و غیر ممکن است. در تمام زمینه ها بخصوص صنایع و پزشکی قطع برق ممکن است خسارات جبران ناپذیری به بار بیاورد. به این علت برآن شدیم تا در این مقاله  شما را با دیزل ژنراتور یک جایگزین عالی برای زمان بی برقی آشنا کنیم.

با ما همراه باشید.

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور یا به زبان عامیانه موتور برق نوعی ماشین تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی است که این کار را با استفاده از یک موتور دیزل و یک ژنراتور AC انجام می دهد. این ماشین ها دارای مخزن سوخت، پنل کنترل کننده دستگاه و رادیاتور هستند.

 

 

انواع ژنراتور برق

موتور ژنراتورها با توجه به نوع سوخت مصرفی موتور به انواع زیر دسته بندی می‌شوند:

 • دیزل ژنراتور
 • ژنراتور بنزینی
 • ژنراتور گاز سوز یا گازی

اجزا دیزل ژنراتور برق

 • موتور ژنراتور می‌تواند دیزلی، گازی و بنزینی باشد
 • ژنراتور یا آلترناتور که مولد برق است
 • شاسی یا استراکچر دستگاه
 • تابلو کنترل ژنراتور

هر دستگاه دیزل ژنراتور دو قسمت دارد موتور دیزلی و آلترناتور.

نحوه کار به این صورت است که موتور دیزلی با چرخاندن آلترناتور برق تولید میکند.

در دیزل از سوخت مایع مانند بنزین استفاده میشود. از طریق یک سری فعل و انفعالات شیمیایی انرژی مکانیکی تبدیل به انرژی الکتریکی و در نهایت برق تولید میشود.

از این ماشین برای طیف گسترده ای از صنایع و کارخانه ها، مدارس، بیمارستان ها و مکان های دیگر استفاده میشود. معمولا از آن بعنوان منبع اصلی نیرو هنگام قطع برق استفاده میشود.

 

 

بر حسب نوع استفاده چهار نوع ژنراتور وجود دارد

 1. اضطراری: بعد از قطع برق بطور خودکار در مدار قرار میگیرد و شروع به تامین برق میکند
 2. پرایم : در مکان هایی مانند نمایشگاه ها، معادن و کمپ هایی که موقتا به برق نیاز دارند مورد استفاده قرار میگیرد.
 3. دائم: برای نیروگاه ها و مکان هایی که برق سراسری نیاز دارند مورد استفاده قرار میگیرند.
 4. چند منظوره: از این نوع موتور برق ها کمتر استفاده میشود چون از نظر اقتصادی به صرفه نیستند.

سوئیچ انتقال یا Transfer Switch  وسیله مکانیکی در ژنراتور است که همزمان با منبع تغذیه ، ژنراتور را به بار متصل می كند. در هنگام اتصال موتور برق مجموعه کارایی بصورت موازی انجام میشود تا از آسیب جدی به ماشین جلوگیری شود. اینکار از طریق سوییچ انتقال انجام میشود.

زمان هایی که منبع برق قطع یا ضعیف باشد ژنراتور به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار میگیرد که به این حالت “حالت جزیره” گفته می شود. در جایی که نیاز بیشتری برای برق وجود داشته باشد ، چندین واحد کوچکتر به طور موازی با استفاده از فرآیندی که به عنوان همگام سازی به هم متصل می شوند.

یک نمونه از بهترین دیزل ژنراتورها در دنیا کامینز است.

کامینز یک شرکت صنایع بزرگ در آمریکا است که در سال 1919 تاسیس شد و به جرات میتوان گفت یکی از غول های بزرگ تولید کننده موتورهای دیزلی در جهان است، این شرکت طراح و تولید کننده موتورهای درون سوز مانند تجهیزات فیلتراسیون و سیستم های تولید برق است. این شرکت محصولات خود را در 190 کشور به فروش میرساند.

موتورهای این شرکت شامل موتورهای دو سیلندر، سه سیلندر، چهارسیلندر، شش سیلندر، هشت، دوازده و شانزده سیلندر میباشند. توان این موتورها از 10 کیلو وات تا 2539 کیلووات متغیر است

موتورهای دیزل قابل استفاده در ساخت انواع دیزل ژنراتور کامینز شامل گروه مدل های X1.3 ، X2.5 ، X3.3 ، S3.8 ، ۴BT ، QSB5 ، QSB7 ، ۶BT ، ۶CT ، QSL9 ، NT855 ، QSZ13 ، QSX15 ، KTA19، VTA28 ، QSK19 ، QSK23 ، QST30 ، KTA38 ، QSK38 ، QSK50 ، KTA50 ، QSK60 و QSK78 می باشد.

فروش دیزل ژنراتور کامینز در دو مدل ارائه میشود.

 1. دیزل ژنراتور کامینز بدون کانوپی: محصولات بدون پوشش یا بدون کانوپی هزینه کمتری برای نصب دارند این محصولات دارای مخزن سوخت با ظرفیت بالا، باتری، تابلوی کنترل دستی و اتوماتیک، کلید اتوماتیک و منبع اگزوز صنعتی هستند. شاسی این دستگاه ها دارای سطح اتکاء کامل میباشد.
 2. دیزل ژنراتور کامینز کانوپی دار: به این محصولات ژنراتورهای بی صدا هم گفته میشود که علاوه بر دارا بودن ویژگی های استاندارد Step 2006 اروپا از سطح کیفیتی بالاتر از آن نیز برخوردار باشند.

اطلاعات فنی دیزل ژنراتور کامینز

فروش انواع ژنراتور

کلیه مدل های بالا 1500 دور در دقیقه، 6 سیلندر، سیستم خنک کننده موتور، آب، نوع گاورنر الکترونیکی و نوع تزریق مستقیم می باشد.

در مدل های بالا 1500 دور در دقیقه، نوع گاورنر الکترونیکی، نوع تزریق مستقیم و سیستم الکتریکی VDC24 می باشد.

کلیه مدل های بالا 1500 دور در دقیقه، سیستم خنک کننده موتور، آب، سیستم الکتریکی VDC24، نوع گاورنر الکترونیکی و نوع تزریق مستقیم می باشد.

تمامی مدل های بالا 1500 دور در دقیقه، سیستم خنک کننده موتور، آب، سیستم الکتریکی VDC24، نوع گاورنر الکترونیکی و نوع تزریق مستقیم می باشد.

ژنراتورهای دیزل در فواصل منظم نیاز به مراقبت روزمره دارند. بسته به نوع و زمان استفاده از ماشین نوع و دوره سرویس کردن دستگاه متفاوت است. موتورها معمولاً بعد از 250 یا 500 ساعت به سرویس دهی نیاز دارند ، اما بازه سرویس توسط سازنده موتور تعریف می شود.

به طور معمول در یک سرویس روتین شما یک بررسی کامل انجام می دهید ، فیلتر هوا ، فیلتر روغن و فیلتر سوخت را عوض کنید ، روغن و برخی از تسمه ها مانند تسمه فن رادیاتور و تسمه  جایگزین شارژ را جایگزین کنید.

در نهایت در دنیای امروز استفاده از برق جز جدایی ناپذیر زندگی است، استفاده از دستگاه ها و ماشین های تامین کننده برق مانند ups و دیزل ژنراتور اهمیت ویژه ای پیدا کرده است، هرچند هزینه خرید و استقرار این دستگاه ها قابل توجه است اما باید در نظر داشت که در صورت عدم استفاده چه هزینه های بیشتری بر صنایع، کارخانجات و غیره تحمیل میشود.

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب و خرید یک مولد کارامد برق کمک کرده باشد.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *