provide fake rolex. more information fairreplica.com. find here rolex replicas swiss made grade 1. directory https://www.watch-armani.com/. Under $100 https://www.watchesw.com/. right here caomegawatches. try this website www.computertagheuer.com. click here to read https://www.showbreitling.com/.

سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

فرآیند سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور شامل کنترل های لازم و اجرای دستورالعمل های نگهداری از دیزل ژنراتور می شود. در ادامه برخی از دلایل و موارد نگهداری دیزل ژنراتور را میخوانیم.

موارد مهم سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

تضمین عملکرد مطمئن

یکی از دلایل سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور، افزایش عملکرد صحیح و مطمئن ژنراتور برق می باشد. ژنراتورها، تجهیزات مهمی به حساب می آیند که در صنایع مختلف کاربرد بالایی دارند. ژنراتورها در زمان های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو، بایستی برای زمان های بحرانی آماده باشند. عدم سرویس و نگهداری منظم از ژنراتورها موجب بروز مشکلات جدی می شود.

افزایش دوام و عمر مفید

سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور بایستی به صورت منظم انجام شود تا دوام و عمر مفید ژنراتور افزایش یابد. سرویس منظم مانع از بروز مشکلات جدی و هزینه بر می گردد.

بهینه سازی مصرف سوخت

اگر دیزل ژنراتور به درستی سرویس گردد، عملکرد آن بهبود می یابد. به عبارتی، حفظ کارایی سوخت و بهبود کارایی دیزل ژنراتور در گرو سرویس منظم می باشد. با سرویس دوره ای و منظم دیزل ژنراتور، مصرف سوخت آن کاهش می یابد.

ایمنی

یکی دیگر از دلایل این کار، اطمینان از ایمنی ژنراتورها می باشد. ژنراتورها با انرژی برق در ارتباط هستند. از این رو، حفظ ایمنی آن ها اهمیت بالایی دارد. عدم نگهداری و سرویس دوره ای دیزل ژنراتور باعث بروز مشکلات جدی اعم از آتش سوزی، انفجار و صدمه به افراد (تکنسین سیستم) می گردد.

رعایت تضمین ها و ضمانت نامه ها

کمپانی های معتبر برای تولیدات خود، ضمانت نامه ارائه کرده اند. در ضمانت نامه ها، شرایط سرویس به صورت منظم ذکر شده است. مشتریان می توانند با رعایت تضمین ها و ضمانت نامه ها می توان از پشتیبانی فنی و قطعات یدکی ارائه شده توسط کمپانی بهره مند شد. برخی از صاحبان ژنراتور، گمان می کنند صرف مقدار کمی هزینه برای سرویس های دوره ای، اشتباه است! در حالی که با سرویس دوره ای، هزینه های عملیاتی به صورت قابل توجهی کاهش می یابند. نه تنها هزینه های عملیاتی کاهش می یابند، کارایی دیزل ژنراتور هم ارتقا پیدا می کند و خطرات مربوط به ژنراتور کاهش می یابند. از این رو، سرویس و نگهداری منظم ژنراتورها اهمیت بالایی دارند.

 

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور چیست؟

diesel-generator-sale

زمان های سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور نو

زمان سرویس دیزل ژنراتور بسته به برند آن و نحوه نگهداری پیشگیرانه متغیر می باشد. حداقل زمان سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور معادل 15000 ساعت و حداکثر زمان آن برابر 50000 ساعت است.

یک قانون کلی برای سرویس و نگهداری منظم انواع دیزل ژنراتور بدون بار وجود دارد! این قانون، تمامی ژنراتورهای بدون بار را ملزم به یک بار استارت در هفته (در صورت کم کارکرد بودن) یا یک بار استارت در ماه (در صورت پرکارکرد بودن) می کند. مدت زمان لازم برای استارت ژنراتور، حدودا 30 دقیقه می باشد. با استارت دیزل ژنراتور، دستگاه مجددا راه اندازی می شود. در صورت قطعی برق، عملکرد ژنراتور مطابق آن چه انتظار می رود، خواهد بود.
در عوض، دیزل ژنراتور با بار Base Load بایستی هر سه ماه به مدت 15 تا 20 دقیقه فعالیت کند. به این ترتیب، روانکار تا دمای عملیاتی گرم می شود و در کل موتور دیزل ژنراتور به گردش درمی آید. البته، عوامل محیطی اعم از رطوبت بیش از حد و گرد و غبار بر فرکانس موتور ژنراتور تاثیر می گذارند. زمان دقیق سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور را از پشتیبانی کمپانی مورد نظر بپرسید و مطابق با آن، عمل کنید.

 

 

نکات نگهداری از دیزل ژنراتور

  1. کنترل های لازم: لازم است قبل از روشن کردن موتور ژنراتور بایستی سطح روغن موتور، سطح مایع خنک کننده، ظاهر رادیاتور، نشانگر فیلتر هوا و محل نصب موتور و هواکش مورد بررسی قرار گیرد. از طرفی، نگهداری از دیزل در فصول سرد و گرم الزامی است.
  2.  اجرای دستورالعمل های نگهداری از دیزل ژنراتور: آب فیلتر جداکننده بایستی از سوخت دیزل ژنراتور جدا شود. آب باطری بایستی هر 50 ساعت مورد بررسی قرار گیرد. بررسی سفت و محکم بودن اتصال کابل سر باطری ها اهمیت بالایی دارد. تعویض فیلتر مایع خنک کننده، هر 6 ماه، الزامی می باشد. به ازای هر 100 تا 150 ساعت کارکرد دیزل ژنراتور، روغن موتور و فیلتر روغن آن بایستی تعویض گردند.
  3. مراحل نگهداری دیزل ژنراتور: مراحل سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور شامل خدمات روانکاری، بررسی سیستم خنک کننده دیزل ژنراتور، بررسی سیستم سوخت دیزل ژنراتور، تست باطری ها، تمرین معمول موتور دیزل، تمیز کردن دیزل ژنراتور، بررسی سیستم اگزوز و بازرسی های عملیاتی می شود.
  4. یکی از نکات اصلی در نگهداری دیزل ژنراتور، خاموش شدن اتوماتیک دیزل ژنراتور در زمان افزایش بار خارج از توان سیستم می باشد. توجه داشته باشید که درجه حرارت بالا باعث خاموش شدن یا خراب شدن ژنراتور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *