فروش ژنراتور ماه نیرو

فروش ژنراتور سنکرون

ماشین الکتریکی را می توان به عنوان وسیله ای تعریف کرد که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی یا انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. ژنراتور الکتریکی را می توان به عنوان یک ماشین الکتریکی تعریف کرد که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. ژنراتور برق به طور معمول از دو بخش تشکیل شده است. استاتور و روتور.  استاتور به قسمت ثابت ژنراتور گفته میشود و روتور به قسمت متحرک و دوار مولد گفته میشود .انواع مختلفی از ژنراتورهای برقی مانند ژنراتورهای جریان مستقیم ، ژنراتورهای جریان متناوب ، ژنراتورهای وسایل نقلیه ، ژنراتورهای برقی انسان و غیره وجود دارد.

فروش دیزل ژنراتور ماه نیرو

ژنراتور سنکرون

قسمت های چرخشی و ثابت یک ماشین الکتریکی را می توان به ترتیب روتور و استاتور نامید. روتور یا استاتور ماشین های الکتریکی به عنوان یک قطعه تولید کننده انرژی عمل می کند و به آن آرماتور گفته می شود. از الکترومغناطیس ها یا آهنرباهای دائمی که بر روی استاتور یا روتور نصب شده اند برای تهیه میدان مغناطیسی یک دستگاه برقی استفاده می شود. ژنراتوری که در آن از آهنربای دائمی به جای سیم پیچ استفاده می شود تا زمینه تحریک را فراهم کند ، به عنوان مولد همزمان آهنربا آهنربای دائمی یا به سادگی به عنوان مولد سنکرون شناخته می شود. ژنراتور سنکرون به ژنراتوری گفته میشود که با سرعت ثابت میچرخد تا ولتاژ و جریان با فرکانس ثابت را تولید بنماید.

در کشور ما این فرکانس 50 هرتز میباشد این بدین معنی است که روتور با سرعت 1500 دور در دقیقه میچرخد . چنانچه این سرعت کم یا زیاد بشود فرکانس تغییر خواهد کرد و این تغییر فرکانس به شبکه توزیع آسیب خواهد رساند . به همین دلیل تجهیزاتی در سیستم توزیع استفاده میگردد تا هیچ وقت فرکانس تغییر نکند . به عبارت دیگر مولد با سیستم توزیع سنکرون میباشد.

ساخت ژنراتور سنکرون

به طور کلی ، ژنراتور سنکرون از دو بخش روتور و استاتور تشکیل شده است. قسمت روتور از قطب های میدانی و قسمت استاتور از رساناهای آرماتور تشکیل شده است. چرخش قطب های میدانی در حضور هادی های آرماتور باعث ایجاد ولتاژ متناوب می شود که منجر به تولید برق می شود.

اصل کار ژنراتور همزمان

اصل عملکرد ژنراتور همزمان ، القای الکترومغناطیسی است. اگر حرکت نسبی بین شار و هادی ها وجود داشته باشد ، یک جریان الکتریکی در هادی ها القا می شود.  جریان الکتریکی تولید شده توسط ژنراتور سنکرون دارای یک شکل موج است که با سرعت چرخش ژنراتور “همزمان” می شود. بنابراین ، فرکانس جریان متناوب (AC) با سرعت حرکت دهنده اصلی تغییر می کند . از این نوع ژنراتور در موتور احتراق داخلی ، توربین در نیروگاه ، توربین بخار در یک کارخانه ذغال سنگ یا نیروگاه هسته ای استفاده می شود.

کاربرد معمول ژنراتور سنکرون

ژنراتورهای صنعتی:  سرعت به راحتی کنترل می شود و بنابراین فرکانس را کنترل می کند.

ژنراتور اضطراری یا استندبای : از آنجا که ژنراتورهای اضطراری ، قدرت مورد نیاز برای لوازم برقی اضطراری را تولید میکند ، در طول مدت قطع برق فقط توان لازم برای کارکرد لوازم برقی را در ساختمان ها , مراکز اداری , بیمارستان ها و …. را تامین مینمایند.

ژنراتورهای قابل حمل یا پرتابل : از این نوع ژنراتور معمولا در مکان هایی استفاده میگردد که به شبکه توزیع برق دسترسی ندارند . برای مثال در پروژه های عمرانی که دسترسی به شبکه توزیع ندارند از این نوع ژنراتور ها استفاده میگردد. معمولا موتور استفاده شده در نوع ژنراتور موتور دیزل میباشد . مزیت موتور دیزل نسبت به موتورهای دیگر , طول عمر بیشتر , هزینه تعمیر و نگهداری کمتر , هزینه کمتر سوخت و دردسترس بودن لوازم یدکی میباشد.

ژنراتور های سنکرون : در گذشته از ژنراتور های جریان مستقیم یا DC استفاده میگردید. ولی هم اکنون که از ژنراتور های سنکرون سه فاز استفاده میگردد ما با ژنراتور های سنکرون برای تولید برق نیاز مبرم داریم.

توربین های بادی: در توربین های بادی از ژنراتورهای القایی دو سو تغذیه استفاده میشود. مزیت این نوع ژنراتور ها نسبت به ژنراتور های القایی معمولی این است که این نوع ژنراتورها با توجه به متغییر بودن سرعت با جریان با فرکانس ثابت تولید میکنند. ژنراتورهای دو سو تغذیه ابتدا جریان AC را  به DC و سپس مجددا به AC تبدیل میکنند تا ولتاژ و جریان با فرکانس ثابت داشته باشیم

فروش ژنراتور سنکرون

فروش ژنراتور سنکرون در مجموعه ماه نیرو با سال ها سابقه فروش انواع ژنراتور ها، صورت می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر لطفا از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت اقدام نمایید.