provide fake rolex. more information fairreplica.com. find here rolex replicas swiss made grade 1. directory https://www.watch-armani.com/. Under $100 https://www.watchesw.com/. right here caomegawatches. try this website www.computertagheuer.com. click here to read https://www.showbreitling.com/.

مزایا و معایب دیزل ژنراتور

پیش از خرید دیزل ژنراتوری بایستی با مزایا و معایب دیزل ژنراتور آشنا شد. ژنراتورهای دیزلی جزو محبوب ترین ژنراتور تولید برق هستند.

تعمیر و نگهداری کم هزینه

برای انتخاب و خرید ژنراتور دیزلی بایستی مزایا و معایب دیزل ژنراتور را بررسی کنید. ژنراتورهای دیزلی نسبت به سایر ژنراتورهای موجود در بازار، به تعمیرات و نگهداری کم تری نیاز دارند، چرا که موتور دیزل ژنراتور برای راه اندازی به قطعات کم تری نیاز دارد. از این رو، ژنراتورهای دیزلی از دردسرهایی چون تعویض شمع ها و بازسازی کاربراتورها، فارغ هستند.

بهره وری سوخت

هر چند قیمت سوخت مصرفی (گازوئیل) ژنراتورهای دیزلی نسبت به سایر سوخت ها، بالاتر است ولی مصرف سوخت دیزل های ژنراتوری به مراتب پایین تر از سایر ژنراتورها می باشد. از این رو، ژنراتورهای دیزلی در مصرف سوخت، صرفه جویی می کنند و استفاده از ژنراتورهای دیزلی به مراتب به صرفه تر از سایر ژنراتورها می باشد.

دوام بالای ژنراتورهای دیزلی

یکی از مزایا دیزل ژنراتور، دوام بالا است. ژنراتورهای دیزلی، با دوام هستند و در شرایط سخت محیطی، دچار آسیب نمی شوند. به عبارتی، میزان خرابی و آسیب ژنراتورهای دیزلی کم تر از سایر ژنراتورها می باشد. این نوع ژنراتورها در برابر سایش و شکستگی، مقاومت فوق العاده بالایی دارند. از این رو، برای محیط های سخت و خشن از ژنراتورهای دیزلی که مستحکم هستند، استفاده می شود.

ذخیره سازی ایمن سوخت

سوخت مصرفی ژنراتورهای دیزلی، گازوئیل است. ذخیره سازی یا دپوی گازوئیل نسبت به سایر سوخت ها، ایمن تر می باشد. احتمال انفجار، سرعت و خطر اشتعال گازوئیل، کم تر از سایر سوخت ها است. از طرفی، گازوئیل، ماندگاری بالاتری دارد. از این رو، می توان موتور ژنراتورهای دیزلی را بدون نگرانی برای طولانی مدت، خاموش گذاشت.

طول عمر بیشتر

پیش تر اشاره شد که دوام ژنراتورهای دیزلی از سایر ژنراتورها بیشتر است. هر چند یکی از مزایا دیزل ژنراتور، تعمیر و نگهداری کم هزینه می باشد ولی فرآیند تعمیرات و نگهداری بایستی به موقع و اصولی انجام شود. به این ترتیب، طول عمر ژنراتورهای دیزلی بیشتر می شود و تا سال ها قادر به تولید و تامین برق مورد نظر هستند.

منبع تغذیه دائمی و بدون قطعی

قطعی برق در برخی صنایع، خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری را به بار می آورد. در زمان بحرانی، ژنراتورهای دیزلی بهترین انتخاب هستند، چرا که بدون قطعی، برق مورد نظر را تولید و تامین می کنند. از این رو، زمان خاموشی کاهش می یابد. به عبارتی، ژنراتورهای دیزلی بدون قطعی و نوسانی، انرژی الکتریکی تولید می کنند تا خسارت های مالی و جانی صنایع به حداقل برسد.

 

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور چیست؟

 

دیزل ژنراتور کامینز کوپله فابریک دیزل ژنراتور کامینز پاور

مزایا و معایب دیزل ژنراتور

توان خروجی

یکی دیگر از مزایا دیزل ژنراتو، تولید برق در توان های بالا است. ژنراتورهای دیزلی نسبت به سایر ژنراتورها، مدت زمان بیشتری فعالیت می کنند. از این رو، از ژنراتورهای دیزلی در اکثر صنایع استفاده می شود، چرا که مطمئن تر می باشند.
معایب دیزل ژنراتور

نویز و آلودگی صوتی

در هنگام بررسی مزایا و معایب دیزل ژنراتور، اشاره به سر و صدای تولیدی ژنراتورهای دیزلی اهمیت بالایی دارد. آلودگی صوتی موتور دیزل ژنراتور، فوق العاده زیاد است. از این رو، ژنراتورهای دیزلی در فاصله دورتری از محل پروژه ها، قرار می گیرند. البته، به تازگی، اتاقک هایی طراحی شده اند که سر و صدای تولیدی ژنراتورهای دیزلی را جذب می کنند و مانع از خروج انرژی صوتی به محیط خارجی می شوند.

هزینه راه اندازی

پیش تر اشاره شد که یکی از مزایا دیزل ژنراتور، کم بودن هزینه تعمیر و نگهداری ژنراتورهای دیزلی است ولی متاسفانه، هزینه نصب و راه اندازی موتور دیزل ژنراتور نسبت به سایر ژنراتورهای برق، بیشتر می باشد.

دسترسی به سوخت مصرفی

یکی از معایب دیزل ژنراتور، دسترسی محدود به گازوئیل است. بر خلاف بنزین و گاز (سوخت مورد نیاز سایر ژنراتوها)، امکان دسترسی به گازوئیل، کم تر می باشد. از این رو، بایستی همیشه سوخت ذخیره شده برای استفاده ژنراتور در دسترس باشد. ذخیره سازی و دپوی گازوئیل اهمیت بالایی دارد تا در زمان های بحرانی، عملکرد ژنراتور بدون اختلال همراه باشد.

 

لینک های مفید:
ژنراتور چیست؟

 

ژنراتور یا آلترناتور

انتشار گازهای گلخانه ای

یکی دیگر از معایب دیزل ژنراتور، تولید گازهای گلخانه ای اعم از دی اکسید کربن، اکسید نیتروژن، ذرات معلق و سایر آلایندگی های خطرناک به جو است. از این رو، ژنراتورهای دیزلی، دشمن محیط زیست هستند. بر خلاف آلودگی صوتی که چاره دارد، تولید و انتشار گازهای گلخانه ای به جو، چاره ای ندارد و نمی توان جلوی آن را گرفت.

حجم و وزن بالای ژنراتورهای دیزلی

در هنگام بررسی مزایا و معایب دیزل ژنراتور، اشاره شد که ژنراتورهای دیزلی، فوق العاده مستحکم هستند. استحکام ژنراتورهای دیزلی به دلیل وجود قطعات بزرگ و سنگین در موتور ژنراتور می باشد. از این رو، حجم و وزن ژنراتورهای دیزلی بالا می رود و نمی توان به راحتی آن ها را جابه جا کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *