provide fake rolex. more information fairreplica.com. find here rolex replicas swiss made grade 1. directory https://www.watch-armani.com/. Under $100 https://www.watchesw.com/. right here caomegawatches. try this website www.computertagheuer.com. click here to read https://www.showbreitling.com/.

کانوپی دیزل ژنراتور

کانوپی دیزل ژنراتور به منظور کاهش سر و صدای تولید شده توسط دیزل ژنراتور از ۱۱۰ دسیبل تا ۷۵ دسیبل، در تقریبا تمامی دیزل ژنراتور ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین اگر دیزل ژنراتور شما در فضای باز باشد، بهتر است از کانوپی و یا کانتینر برای محافظت از دستگاه خود استفاده کنید.

کانوپی سایلنت چیست؟

به کانوپی دیزل ژنراتور که دارای یک کاور  سایلنسر (Silencer) می باشد، کانوپی سایلنت گفته می شود. کانوپی سایلنت به منظور کاهش صدای موتور ژنراتور در سیستم نصب می گردد. موتورهای دیزل ژنراتور، حجم بالایی دارند. از طرفی، صدای سیلندرهای متعدد دیزل ژنراتور، آزاردهنده می باشد. سر و صدای تولید شده توسط دیزل ژنراتور در فضاهای صنعتی و محل های ساخت و سازها آزاردهنده نیست! به عبارتی، کانوپی دیزل ژنراتور بایستی دور از محل حضور افراد، پرسنل و محل سکونت افراد، فعالیت کند تا سر و صدای آن، افراد را آزار ندهد. برای مکان های شهری و محل سکونت افراد، ادارات و اماکنی چون بیمارستان ها، استفاده از کانوپی سایلنت اهمیت بالایی دارد.

به این ترتیب، سر و صدایی تولید نمی شود. شکل ظاهری اتاقک دیزل ژنراتور سایلنت، یک کاور فلزی می باشد. کاور فلزی یا کانوپی سایلنسر، تمامی اجزای موتور و دیزل ژنراتور را می پوشاند. کانوپی سایلنسر، علاوه بر آن که سر و صدای تولید شده را کنترل می کند، مانع از دسترسی راحت به دیزل ژنراتور می شود. شرایط محیطی و جوی نامناسب هم نمی توانند به کانوپی سایلنسر نفوذ کنند. عمده کاربرد کانوپی سایلنت یا اتاقک ضد صدا برای صدا گیری موتورهای دیزل ژنراتور توان بالا می باشد. دیوارهای داخلی کانوپی سایلنسر مجهز به فوم هایی به شکل شانه تخم مرغ هستند. فوم ها به دلیل نزدیکی به موتور و تحمل دمای بالا، ضد حریق می باشند.

کانوپی سایلنت دارای ویژگی هایی چون ضد رطوبت، ضد گرد و غبار و ضد انفجار می باشد و مناسب فضاهای شلوغ است. درب های کاور کانوپی سایلنت مجهز به قفل هستند. از این رو، دسترسی به موتور دیزل ژنراتور در محیط های پررفت و آمد همانند کارگاه ها، محدود می باشد.

 

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور چیست؟

 

کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور

کارایی کانوپی سایلنت

اولین کاربرد کانوپی دیزل سایلنت، پوشاندن دیزل ژنراتور می باشد. کاور کانوپی سایلنسر با پوشاندن دیزل ژنراتور مانع از نفوذ رطوبت، گرد و خاک و حرارت به موتور می شود. کانوپی سایلنت در اندازه و ابعاد مختلف موجود است. یکی دیگر از کاربردهای کانوپی سایلنت، ذخیره برق می باشد تا در صورت قطعی برق، دیزل ژنراتور بدون وقفه به کار خود ادامه دهد. کانوپی، جعبه ای با سیستم تهویه مناسب می باشد که با عبور کلیه گازها از واحد خارجی، دمای موتور ژنراتور را کنترل می کند. جنس کانوپی سایلنت از فولاد ضد زنگ می باشد. از این رو، کلیه تجهیزات داخلی کانوپی سایلنت از شرایط جوی و محیطی در امان هستند.

ضرورت استفاده از کانوپی چیست؟

 1.  پیش تر اشاره شد که درب های دستگاه ژنراتور مجهز به قفل هستند. از این رو، دسترسی به دیزل ژنراتور محدود می شود.
 2. این محافظ مانع از نفوذ گرد و غبار، رطوبت، برف و باران به موتور و ژنراتور می گردد.
 3. یکی از مزایای استفاده از Silencer، خنک کردن دیزل ژنراتور در مناطق مرطوب و گرمسیری می باشد.
 4. کاور  ژنراتور از دیزل ژنراتور در برابر فرسودگی طبیعی محافظت می کند. از این رو، عمر مفید دیزل ژنراتور و موتور آن، افزایش می یابد.
 5. با کمک کاور دیزل ژنراتور می توان دستگاه را در هر فضایی نصب کرد، چرا که در این صورت، شرایط محیطی و جوی بر روی موتور و ژنراتور تاثیر نمی گذارند.
 6. با استفاده از کاور دیزل ژنراتور از سر و صدا، رهایی پیدا میکنید. کاور Silencer، عایق صوتی بسیار خوبی است.
 7. یکی از مزایای استفاده از کاور دیزل ژنراتور، قابلیت حمل و نقل آن می باشد. می توان دیزل ژنراتور را به راحتی با کاور جابه جا کرد.
 8. در مناطق سردسیر، از گرمکن در داخل محافظ های دیزل ژنراتور استفاده می شود تا دمای فضای داخلی متعادل شود.

 

 

کانوپی یا کاور دیزل ژنراتور

ویژگی های کانوپی دیزل ژنراتور خوب

 • رنگ کوره ای الکترواستاتیک
  در تمام قسمت های کانوپی دیزل ژنراتور از رنگ کوره ای الکترواستاتیک استفاده شده است. از این رو، کاور Silencer، ضد زنگ می باشد.
 • کاهش سر و صدای تولید شده
  اصلی ترین کاربرد یک کانوپی خوب، کاهش صدای موتور دیزل ژنراتور تا 75 دسی بل است. به این ترتیب، صدای تمام دستگاه ها (دستگاه با سایزهای مختلف) فیلتر می شود.
 • عایق حرارتی
  پیش تر اشاره شد که دیوارهای داخلی کانوپی سایلنسر مجهز به فوم هایی به شکل شانه تخم مرغ هستند. فوم ها به دلیل نزدیکی به موتور و تحمل دمای بالا، ضد حریق می باشند.
 • وجود درب های بزرگ
  در دو طرف دستگاه، درب های بزرگی نصب میشود. از این رو، می توان به راحتی به تمام قسمت ها دسترسی داشت.
 • وجود قفل های ایمنی بر روی درب ها
  پیش تر اشاره شد که درب های کاور کانوپی دیزل ژنراتور مجهز به قفل هستند. از این رو، دسترسی به دیزل ژنراتور محدود می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *