provide fake rolex. more information fairreplica.com. find here rolex replicas swiss made grade 1. directory https://www.watch-armani.com/. Under $100 https://www.watchesw.com/. right here caomegawatches. try this website www.computertagheuer.com. click here to read https://www.showbreitling.com/.

ابعاد دیزل ژنراتور

ابعاد دیزل ژنراتور با اندازه اتاق دیزل ژنراتور یکسان نیست. به عبارتی، دیزل ژنراتور در داخل اتاق قرار می گیرد. قاعدتا اتاق دیزل ژنراتور بایستی بزرگ تر از اندازه دیزل ژنراتور باشد. اندازه اتاق دیزل ژنراتور بایستی متناسب با کارگران فنی باشد تا در صورت بروز آسیب و خطا در موتور دیزل ژنراتور، کارگران فنی یا مهندسان فنی به راحتی وارد اتاق دیزل ژنراتور شوند و موتور دیزل ژنراتور را تعمیر کنند. از طرفی، اتاق دیزل ژنراتور باید فضای کافی برای استفاده از جرثقیل زنجیره ای یا جرثقیل با سرنشین را داشته باشد.
ابعاد دیزل ژنراتور کوچک تر از ابعاد اتاق دیزل ژنراتور است. اتاق دیزل ژنراتور بایستی مجهز به تجهیزات خنک کننده، تجهیزات کوآرکتاسیون، تجهیزات ضد صدا و ضد لرزش باشد.

اندازه دیزل ژنراتور با توجه به توان آن

در گذشته، ابعاد دیزل ژنراتور تمام برندها، یکسان بود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، ژنراتورهای دیزلی در اندازه های مختلفی طراحی و تولید می شوند. ابعاد دیزل ژنراتورها با یکدیگر یکسان نیست، چرا که هر ژنراتور دیزلی، توان مخصوصی دارد. ژنراتورهای دیزلی در ساختمان ها، منازل، کارگاه های صنعتی، معادن و صنایع مختلف، کاربرد دارند. ژنراتورهای دیزلی با ظرفیت 5 کیلووات تا 50 کیلووات، عمدتا برای مصارف خانگی کاربرد دارند. ابعاد این نوع دیزل ها، کوچک می باشد و به آسانی قابل حمل هستند. در عوض ژنراتورهای دیزلی صنعتی، ابعاد بزرگ تری دارند و با توان 50 کیلووات تا 3 مگاوات در بازار به فروش می رسند.

 

لینک های مفید:
ژنراتور چیست؟

 

ژنراتور

ابعاد دیزل ژنراتور

هر چه ابعاد دیزل ژنراتور بزرگ تر باشد، ظرفیت آن هم بیشتر می شود. ژنراتورهای دیزلی صنعتی بزرگ، عمدتا برای تولید برق در کارخانه ها، مراکز بیمارستانی، ساختمان سازی، راهسازی، کشاورزی، استخراج معادن، مراکز فناوری اطلاعات و ارتباطات کاربرد دارند.

 

لینک های مفید:
قیمت دیزل ژنراتور

 

اندازه فیلتر دیزل ژنراتور

ابعاد دیزل ژنراتور با اندازه موتور آن، متناسب است. از این رو، هر موتور، فیلتر مخصوصی را می طلبد. فیلترها بسته به نوع موتور، قدرت آن و میزان سوخت مصرفی دیزل ژنراتور، متفاوت است. ابعاد فیلترها به سطح فیلتراسیون آن ها بستگی دارد. هر چه تعداد سیلندرهای دیزل، کم تر باشد از فیلتر کوچک تر استفاده می شود. در عوض، هر چه تعداد سیلندرها بیشتر باشد از فیلترهای بزرگ تر یا دو فیلتر (فیلتر دو قلو) استفاده می شود.

اندازه محل قرارگیری دیزل ژنراتور چگونه محاسبه می شود؟

پیش تر اشاره شد که دیزل ژنراتور در داخل اتاقی قرار می گیرد و اندازه آن بایستی کوچک تر از اندازه اتاق دیزل ژنراتور باشد تا در فضای اتاق قرار بگیرد. بر اساس قوانین انجمن آتش نشانی و استاندارد جهانی برق، ابعاد اتاق دیزل ژنراتور بایستی طوری طراحی شود که 2 کارگر فنی بتوانند در آن، رفت و آمد کنند. علاوه بر تردد افراد، بایستی امکان انتقال تجهیزات به داخل اتاق هم فراهم شود. فاصله تجهیزات 600 ولتی یا کم تر از 600 ولت بایستی بین 1 تا 1.3 متر متغیر باشد. تجهیزات بیش از 600 ولت هم به فاصله ای بین 1 تا 4 متر نیاز دارند.

از طرفی، اتاق هایی که سرویس های 1200 آمپر یا بیشتر نگه می دارند، نیاز به دو درب خروج دارند. در نظر داشته باشید که فاصله ژنراتور از دیوارهای اتاق نباید کم تر از عرض ژنراتور دیزلی باشد. رعایت این نکات در طراحی و ساخت اتاق دیزل ژنراتور الزامی است.

 

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور اضطراری

 

دیزل ژنراتور- برق اضظراری

انتخاب دیزل ژنراتور مناسب

دیزل های ژنراتور برق بر اساس قدرت تولیدی (با واحد کیلووات) نام گذاری و دسته بندی می شوند. مشتریان بر اساس نوع مصرف و کاربرد ژنراتورها، آن ها را انتخاب و خریداری می کنند. از طرفی، ژنراتورهای دیزلی بر اساس تولید برق به دو دسته، تولید برق مستمر و اضطراری تقسیم می شوند. دیزل ژنراتور برق مناسب ابعاد کار بر اساس ظرفیت تولید، دسته بندی می شود و ظرفیت آن ها بین نرمال تا ماکزیمم متغیر می باشد. در انتخاب دیزل ژنراتور مناسب ابعاد کار بایستی به ابعاد، اندازه دیزل ژنراتور و نوع سوخت مصرفی آن ها توجه کرد.

اندازه دیزل ژنراتور

اندازه دیزل ژنراتور برق به توان آن، بستگی دارد. پیش تر اشاره شد که ژنراتورهای دیزلی کوچک که توانی بین 5 تا 50 کیلووات دارند، عمدتا در زمینه تولید برق ساختمان ها، آپارتمان ها و مجتمع های کوچک استفاده می شوند. در عوض، ژنراتورهایی که توان بالاتر از 250 کیلووات دارند، در تولید برق اضطراری کاربرد دارند. از دیزل های ژنراتور پرتوان برای تولید نیروی محرکه کشتی ها و وسایل نقلیه بزرگ زمینی مثل قطار استفاده می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *