provide fake rolex. more information fairreplica.com. find here rolex replicas swiss made grade 1. directory https://www.watch-armani.com/. Under $100 https://www.watchesw.com/. right here caomegawatches. try this website www.computertagheuer.com. click here to read https://www.showbreitling.com/.

فیلتر دیزل ژنراتور

فیلتر دیزل ژنراتور یا صافی با حذف ناخالصی ها و آلودگی ها، مانع از آسیب دیدن موتور دیزل ژنراتور می شود. این فیلتر ها جزو لوازم مصرفی محسوب میشوند و پس از مدت زمان معینی و حتی اگر دیزل ژنراتور استفاده نشده باشد باید تعویش شوند. در ادامه با انواع فیلتر های مورد استفاده در موتور های دیزل ژنراتور بیشتر آشنا میشویم.

کاربرد انواع فیلترها

فیلتر آب ژنراتور

یکی از انواع فیلتر دیزل ژنراتور، فیلتر آب می باشد که به منظور جداسازی ذرات ناخالص از مایع خنک کننده، کاربرد دارد. مایع خنک کننده با هدف خنک کردن موتور دیزل ژنراتور وارد سیستم می شود. هر ماده ای که وارد موتور دیزل می شود، دارای ناخالصی های ریزی است که بایستی جدا شوند. کاربرد فیلتر آب ژنراتور، فیلتر یا حذف ناخالصی ها از ماده خنک کننده است. در اصل، ناخالصی ها قادر به عبور از منافذ فیلتر نیستند! از این رو، ناخالصی ها وارد موتور دیزل ژنراتور نمی شوند و به آن، آسیبی وارد نمی کنند.

 

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور چیست؟

 

فیلتر هوا دیزل ژنراتور

فیلتر گازوئیل ژنراتور

کاربرد فیلتر گازوئیل ژنراتور، جلوگیری از افت فرکانس، جام کردن موتور دیزل ژنراتور و روشن نشدن دستگاه در هوای سرد می باشد. فیلتر گازوئیل ژنراتور نوعی فیلتر صنعتی است که بر روی موتورهای دیزلی نصب می شود. همان طور که از اسم آن پیدا است، فیلتر گازوئیل برای تصفیه گازوئیل ورودی کاربرد دارد. فیلتر گازوئیل به صورت خطی، سطلی، پیچی چرخشی در بازار موجود است که پرکاربردترین آن ها، فیلترهای پیچی چرخشی هستند. محل قرارگیری فیلترهای گازوئیل ژنراتور در داخل یک محفظه به شکل قوطی است. نصب فیلتر گازوئیل بر روی ژنراتور اهمیت بالایی دارد، چرا که سوخت ورودی را تصفیه می کند.

فیلتر آبگیر

انواع فیلتر دیزل ژنراتور در سیستم قرار می گیرند تا دوام و طول عمر دستگاه، افزایش یابد. فیلتر آبگیر از جنس فلز می باشد و در هنگام عبور سوخت از مجراهای ورودی، آب موجود در سوخت، جداسازی می شود. برخی سوال می پرسند که فیلتر آبگیر، چگونه آب را شناسایی می کند؟ چگالی آب از چگالی گازوئیل بیشتر می باشد. فیلتر آبگیر دیزل ژنراتور، آب موجود در گازوئیل را ته نشین می کند و سپس آب جدا شده از گازوئیل از سیستم تخلیه می شود.

فیلتر هوا

فیلتر هوا یکی از چندین فیلتر دیزل ژنراتور می باشد که به منظور تصفیه هوای آلوده در سیستم نصب می شود. کاربرد این فیلتر ، جلوگیری از گرم شدن بیش از حد دستگاه در هنگام کار کردن، خاموش شدن دیزل ژنراتور در زیر بار و شکستگی سوپاپ ها و کرنک سوپاپ ها است. انواع فیلتر هوا دیزل ژنراتور شامل فیلتر هوای کاغذی، فیلتر هوای روغنی، فیلتر هوای اسفنجی و فیلتر هوای پنبه ای می شود. فیلتر هوا پس از تصفیه هوای آلوده موجب کاهش مصرف سوخت و افزایش بازدهی دستگاه می گردد.

فیلتر روغن

کاربرد فیلتر روغن دیزل ژنراتور، جلوگیری از گرم شدن زیاد موتور دیزل ژنراتور، کاهش استهلاک موتور دیزل و شکسته شدن میل لنگ و سیلندر می باشد. در هر موتوری، فیلتر روغن وجود دارد که موجب کاهش استهلاک و گرما در هنگام کار دستگاه های دیزل می شود. روغن دیزل، نقش مهمی در فعالیت موتور دیزل ژنراتور دارد. به طوری که بایستی مرتب، روغن دیزل ژنراتور به صورت دوره ای تعویض شود. کیفیت روغن موتور در طول عمر موتور دیزل ژنراتور، اهمیت بالایی دارد. فیلتر روغن دیزل ژنراتور از دو تکه ساخته شده است. یکی از این دو تکه، یک فنر است که از ورود هر گونه فشار به فیلتر روغن جلوگیری می کند.

 

لینک های مفید:
خدمات دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور کامینز پاور

فیلتر سوخت دیزل ژنراتور

فیلتر سوخت یا صافی یکی از پر استفاده ترین فیلترهای ژنراتور می باشد. فیلتر دیزل ژنراتور از رسیدن هر گونه ماده ناخالص به موتور جلوگیری می کند. به عبارتی، آلودگی های سیستم توسط صافی، حذف می شوند. کاربرد فیلتر دیزل ژنراتور، تصفیه روغن موتور دیزل، جلوگیری از ورود ناخالصی ها به پمپ مشعل و مسدود شدن نازل می باشد. صافی سوخت دیزل ژنراتور بایستی به صورت دوره ای تعویض گردد تا استهلاک دستگاه کاهش و راندمان دستگاه افزایش یابد.

انواع فیلتر دیزل ژنراتور

1- فیلتر آب ژنراتور
2- فیلتر گازوئیل ژنراتور
3- فیلتر آبگیر دیزل ژنراتور
4- فیلتر هوا دیزل ژنراتور
5- فیلتر روغن دیزل ژنراتور
6- فیلتر دیزل ژنراتور

فیلتر و روغن مناسب برای ژنراتور

فیلترها با حذف آلودگی و ناخالصی موجب افزایش طول عمر دستگاه می شوند. از این رو، انواع فیلتر دیزل ژنراتور بایستی به صورت دوره ای تعویض شوند. موتور و قطعات متحرک، مدام در حال حرکت دورانی و رفت و برگشتی هستند. از این رو، درجه حرارت سیستم بالا می رود. برای جلوگیری از بالا رفتن درجه حرارت سیستم بایستی روغن مناسب استفاده شود. روغن مناسب انژکتور از مشتقات نفت خام تهیه شده است. به عبارتی، روغن مناسب انژکتور در مراحل مختلفی در پالایشگاه، تصفیه و تولید می شود. روغن مناسب انژکتور تحت عنوان روغن معدنی شناخته می شود. مبادا دستگاه با روغن سوخته کار کند! توصیه می شود در هنگام خرید فیلتر دیزل ژنراتور به برند آن، دقت کنید و در زمان مناسب، روغن را تعویض نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *