provide fake rolex. more information fairreplica.com. find here rolex replicas swiss made grade 1. directory https://www.watch-armani.com/. Under $100 https://www.watchesw.com/. right here caomegawatches. try this website www.computertagheuer.com. click here to read https://www.showbreitling.com/.

فرق ژنراتور گازوئیلی با گازی چیست؟

فرق ژنراتور دیزلی (گازوئیلی) با گازی چیست؟ جهت درک تفاوت دیزل ژنراتور با ژنراتور گازی بایستی در ابتدا با ژنراتور گازوئیلی آشنا شد. همان طور که از اسم دیزل ژنراتور پیداست، منبع اصلی سوخت آن، گازوئیل می باشد. گازوئیل نسبت به سایر منابع سوختی به دمای بالاتری نیاز دارد تا بسوزد. از این رو، گازوئیل به یک سوخت کارآمد و قدرتمند تبدیل شده است. هوا به داخل دیزل ژنراتور گازوئیلی دمیده می شود. سپس هوای دمیده شده، فشرده می گردد تا سوخت (گازوئیل) مطابق با حجم استارت اولیه، اسپری شود. ترکیب هوای متراکم با گازوئیل، افروخته می شوند و سپس دیزل ژنراتور گازوئیلی استارت می خورد.
گرمای حاصل از دیزل ژنراتور به انرژی مکانیکی تبدیل می شود. انرژی مکانیکی موجب چرخیدن روتور ژنراتور می گردد. در واقع، میدان مغناطیسی باعث چرخیدن روتور می شود. سپس از طریق القای الکترومغناطیس، در استاتور ولتاژ ایجاد می گردد. پس از اتصال به بار، ولتاژ استاتور به صورت جریان الکتریکی در سیستم جاری می شود. از این رو، امکان تولید برق در ژنراتور فراهم می گردد. به این ترتیب، ژنراتور شروع به فعالیت می کند تا انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی تبدیل گردد. برق تولید شده از طریق خاموش و روشن کردن کلید حفاظت اتصال کوتاه، قابل استفاده است.

اجزای دیزل ژنراتور

اجزای دیزل ژنراتور شامل رادیاتور، استارت، دینام، سیلندرها، توربو شارژر، روتور و استارتور می شود. یکی دیگر از قطعات مهم دستگاه دیزل گازوئیلی، تابلوی کنترل دستگاه می باشد که وظیفه انتقال اتوماتیک قدرت، حفاظت از ژنراتور و کنترل پنل را برعهده دارد. ناگفته نماند که گازوئیل درون مخزن سوخت نگهداری می شود. مخزن سوخت در داخل شاسی و زیر دیزل ژنراتور قرار دارد. ظرفیت مخزن سوخت بسته به نوع و مصرف ژنراتور متفاوت است. عمر دیزل گازوئیلی به شرایط نگهداری آن، بستگی دارد.

 

لینک های مفید:
ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور- برق اضظراری

طرز کار ژنراتور گازی

فرق ژنراتور گازوئیلی با گازی چیست؟ در ابتدا بایستی با ژنراتور گازی آشنا شد. ژنراتور گازی، نیروی ورودی خود را موتور گازسوز تامین می کند. موتور گازسوز، مخلوطی از سوخت (گاز) و هوا را به محفظه احتراق هدایت می کند. در محفظه احتراق (سیلندر)، مخلوط سوخت و هوا توسط پیستون، فشرده می شوند. شمع، جرقه می زند و گاز فشرده شده، منفجر می شود. سپس پیستون به سمت پایین حرکت می کند.

فرق کارکرد ژنراتور گازوئیلی با گازی چیست؟

با حرکت پیستون به سمت پایین، میل لنگ می چرخد. چرخش میل لنگ، محور آلترناتور را به حرکت درمی آورد. حرکت محور آلترناتور منجر به چرخش شفت در میدان مغناطیسی می شود. به همین ترتیب، جریان الکتریسیته ایجاد می گردد.
ژنراتور گازی با موتور برق ترکیب می شود. با ایجاد احتراق در سیلندرهای موتور، انرژی مکانیکی تولید می گردد. انرژی مکانیکی به ژنراتور متصل می شود تا انرژی الکتریکی تولید شود. ناگفته نماند که دیزل ژنراتور گازی از گاز CNG یا LPG تغذیه می کند. به بیان دیگر، دیزل ژنراتور گازی یا دیزل ژنراتور گازسوز از گاز شهری یا گاز مایع استفاده می کند تا انرژی مکانیکی تولید شده به انرژی الکتریکی تبدیل گردد. اجزای دیزل ژنراتور گازی شامل کاتالیزورهای اکسیداسیون، محفظه های صوتی، موتور، آلترناتور، تابلوی برق، کنترل برد، شاسی، رادیاتور، اگزوز، صداگیر، مخزن اضافی گاز، کمپرسور گاز، سیستم های خنک کننده، سیستم آماده سازی گاز، مبدل های حرارتی گاز اگزوز و تجهیزات ایمنی گاز می شوند.

 

 

لینک های مفید:
دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور

فرق دیزل ژنراتور و ژنراتور گازی

قبل از پاسخ به سوال “فرق ژنراتور گازوئیلی با گازی چیست؟”، ژنراتور گازوئیلی و ژنراتور گازی به شما عزیزان، معرفی شدند. اصلی ترین تفاوت دیزل ژنراتور گازوئیلی با گازی، عمر متوسط آن ها است. طول عمر ژنراتور گازوئیلی بیشتر از ژنراتور گازی می باشد. قابلیت اشتعال گازوئیل نسبت به سایر سوخت ها، بی نظیر است. دیزل ژنراتور گازوئیلی فاقد شمع یا واتر می باشد. از این رو، آتش سوزی بر اثر جرقه صورت نمی گیرد. یکی دیگر از تفاوت های دیزل ژنراتور با گازی در هزینه خرید آن ها است. قیمت دیزل ژنراتور بالاتر از قیمت ژنراتور گازی می باشد.
دیزل ژنراتور باعث بروز مشکلاتی زیست محیطی اعم از آلودگی هوا می شود. میزان مصرف موتور برق ها اهمیت بالایی دارد. مصرف سوخت ژنراتور گازوئیلی به مراتب کم تر و به صرفه تر از ژنراتور گازی می باشد. برای خرید دیزل ژنراتور بایستی به کاربرد آن توجه کرد و سپس اقدام به خرید نمود.
با شناخت دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز می توان به تفاوت این دو، پی برد و بهترین دیزل را بنا به کاربردی که دارند، انتخاب نمود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *